Zakup auta z zagranicy przez pośrednika

W sieci czy wśród „poleconych znajomych”, znajdziemy wiele osób, które sprowadzą dowolny samochód z zagranicy pobierając za to skromną opłatę, np. 1000 zł. Wystarczy przekazać takiej osobie zaliczkę, linka do samochodu… no i nasz pojazd trafi na nasze podwórko na autolawecie w ciągu kilku dni. Jakiś haczyk? Ależ oczywiście!

Handlarz negocjacje zostawia dla siebie

Jeśli nasz wymarzony samochód kosztuje w ogłoszeniu 7000 EURO i pośrednikowi uda się zbyć 1000 EURO otrzymujemy telefon jaki to super samochód i super okazja… nich by się nie udało nic wynegocjować handlarz znajdzie inną okazję (na której udało się zbić cenę w stosunku do ceny z ogłoszenia.

Nie odbierzesz auta zadatek przepada

Gdyby się okazało na miejscu, że samochód wygląda jednak dużo gorzej niż na fotkach… przepada nam 2000 – 4000 zł zadatku, które musieliśmy wpłacić sprowadzaczowi.

Pamiętaj!

Jeśli chcesz kupić samochód z zagranicy wynajmij auto-lawetę i jedź sam! Ogłoszeniowa okazja okaże się przysłowiowym szrotem? Być może na placu autokomisu znajdziesz wniebowziętego polaka, który złapał za nogi swoją życiową okazję: Passata B6 po dachowaniu, albo Golfa 1.4 TSI z pękniętym łańcuchem rozrządu; który właśnie szuka kogoś kto przewiezie mu jego cudo do polski. A może awaryjnie kupisz bardzo tani samochód, lekko uszkodzony, który łatwo się sprzeda bo takich nie opłaca się nikomu importować (np. aut za 500 EURO).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *