Kupić czy nie kupić – oto jest pytanie?

O tym jak ciężko jest kupić używany samochód, wie tylko ten, kto tego próbował. Oczywiście zakup używanego auta, a zakup dobrego używanego auta to duża różnica. Można kupić samochód używany, który z zewnątrz będzie wyglądał prawie idealnie, natomiast w środku i pod spodem będzie już dużo gorzej.

Kupowanie używanego samochodu to pewnego rodzaju sztuka. Nie obrażając nikogo, ale przeciętna osoba ma z tym duży kłopot. Wynika to z tego, że jest tyle elementów na które należałoby zwrócić uwagę, że nie starczyłoby czasu na dokładne oględziny. Wiele osób (a raczej większość) patrzy głównie na wygląd zewnętrzny.

Oczywiście właściciele komisów robią wszystko, byś nie zwrócił uwagi nawet na największą niedogodność, zachwalając czystą tapicerkę, duży bagażnik, a stukot w zawieszeniu zagłuszając radiem.

Dodatkowo nie brakuje historii w stylu: auto grzecznego dziadka, który jeździł jedynie do kościoła i na cmentarz, samochód którym jeździła tylko kobieta na zakupy oraz wiele innych ciekawych, które w większości okazują się nieprawdziwe.

Co tu zatem robić, żeby kupić używane auto i być z tego zadowolonym? Pragniemy stworzyć poradnik dla Ciebie i Twoich znajomych, który pozwoli na sprawdzenie samochodu przed zakupem i uniknięcia przykrych niespodzianek już po fakcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 4 =