Instalacja gazowa Prins VSI

Prins VSI to wysokiej jakości gotowy zestaw do adaptacji samochodu na LPG. W przeciwieństwie do popularnych w Polsce instalacji STAG, LPGTech czy KME posiada on już konkretne komponenty. Nie ma tu dowolności „sztukowania” elementów tj. reduktor czy listwa wtryskowa z różnych firm.

Instalacje gazowe Prins są instalacjami bardzo dobrej jakości. Zdecydowaną przewagę tej instalacji dają doskonałe listwy wtryskowe Keihin, których budowa o wiele bardziej przypomina normalny wtryskiwacz benzynowy niż elektrozawór typu Valtek. Keihin to producent wtrysków benzynowych oraz gaźników. Listwy te cechuje doskonały współczynnik LFR (linear flow rate) zapewniający liniową charakterystykę pracy w pełnym zakresie przepływów – już od krótkich czasów wtrysków 2,5 ms.

Przy zakupie auta używanego, szczególnie sprowadzonego w Niemiec należy jednak pamiętać o możliwych kosztownych naprawach tej drogiej instalacji gazowej. Jak powszechnie wiadomo kultura techniczna w Niemczech jest znacznie niższa niż w Polsce. Tamtejsi kierowcy z reguły nie dokonują gruntownych napraw i wymian głównych elementów a pozbywają się samochodu.

Komponenty instalacji gazowych Prins są droższe niż w przypadku popularnych instalacji. Z tego też względu np. koszt wymiany reduktora nie wyniesie 400 zł jak w przypadku polskich instalacji gazowych a 1000 zł. A nowa 4 cylindrowa listwa wtryskowa do Prinsa nie kosztuje 300 zł jak niezłe wtryskiwacze Barracudy, ale aż 1500 zł – bo jest to droga listwa Keihin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 6 =