Jaki samochód dla rodziny z dzieckiem

Utarło się, że idealnym samochodem dla rodziny z dzieckiem są samochody z nadwoziem kombi. Czy jednak naprawdę zakładając rodzinę musimy pozbyć się swojego sportowego coupe, dostojnego sedana czy zgrabnego hackbacka i kupić często mało atrakcyjnie wizualne kombi? Zastanówmy się więc, jaki samochód byłby najlepszy dla rodziny z dzieckiem… i dlaczego najlepsze będzie kombi?

Przy przewożeniu dziecka zda egzamin każdy samochód który nie będzie 2 bądź 3 drzwiowy. Dlaczego? Umieszczanie dziecka w foteliku na tylnym siedzeniu przez przednie drzwi to prawdziwa męczarnia. W niczym problemu nie rozwiązuje przewożenie dziecka na przednim fotelu pasażera. Dlatego więc, każdy samochód 4/5 drzwiowy będzie sporo lepszy niż 2/3 drzwiowy. Dlatego na starcie odpadają samochody typu coupe oraz 3 drzwiowe hackbacki.

A może kompakt?

Wydawać by się mogło, że samochód kompaktowy typu Ford Focus, VW Golf, Renault Megane będą idealnym środkiem transportu dla rodziny. Łatwo jest przecież do takiego samochodu zapakować fotelik z dzieckiem, gdyż z tyłu jest bardzo dużo miejsca – pomijając może miejsce na nogi – które tu odgrywa znaczenia. Problemem jest jednak zbyt krótki i ogólnie zbyt mały bagażnik. Z tego względu, jeśli wybieramy samochód kompaktowy to polecamy zakupić kompaktowe kombi.

Duży sedan, limuzyna

Sedan klasy średniej, bądź średniej wyższej jest idealnym samochodem dla rodziny z dzieckiem, ale starszym. I to pod warunkiem, że nie będziemy jeździć tym samochodem na wakacje. Jeśli mamy małe dziecko, takie do którego musimy przewozić dodatkowo jeszcze wózek, lepiej kupmy kombi. Podobnie rzecz się ma w przypadku kiedy jeździmy samochodem na wakacje.

SUV

Większe SUV-y, jak BMW X5, Volkswagen Touareg, Mercedes ML albo Kia Sorento doskonale sprawują się jako auta dla rodzin z dzieckiem… nie są jednak lepsze niż kombi. Dlaczego? SUV-y posiadają z racji podwyższonego prześwitu wysoki próg załadunkowy. Również zużycie paliwa w SUV-ie będzie sporo większe niż w kombi, a przecież ma to znaczenie bo ciąży na budżecie domowym.

Minivan

Bardzo dobrym samochodem do przewozu dzieci będzie minivan. Najlepiej taki z możliwością zainstalowania 3-ciego rzędu siedzień. Mowa tu o samochodach, takich jak mi. Ford Galaxy, Volkswagen Sharan, Seat Alhambra oraz Renault Espace. Dlaczego?

Dzieciom i młodym rodzicom często wygodniej jest jechać na basen, zakupy czy gdziekolwiek indziej z dziadkami gdyż będzie się miał kto opiekować dziećmi.

Oczywiście demontując 3-ci rząd siedzeń otrzymujemy potężny bagażnik – idealny do rodziny z dzieckiem.

Kombi

Niewiele mniejszy bagażnik od minivana, bez tylnego rzędu siedzeń będzie posiadał samochód kombi. Samochód kombi jest jednak niższy: będzie się lepiej prowadził i zużywał mnie paliwa. Kombi klasy średniej będzie również sporo dłuższe od minivana: gorzej będzie się nim parkować ale będzie oferować lepszy komfort jazdy. Reasumując: kombi jest najlepszym samochodem dla rodziny z małym dzieckiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 1