Czy warto kupić auto ze Szwajcarii?

Konfederacja Szwajcarska to niewielki kraj, graniczący z południowo-zachodnimi Niemcami. Jest to kraj, za sprawą niskich podatków bardzo bogaty. VAT w Szwajcarii wynosi zaledwie 8 %

Aut w Szwajcarii jest mało

Ludność Szwajcarii jest około 4 razy mniej liczebna niż ludność Polski. Jednak liczba samochodów na jednego mieszkańca… jest trochę mniejsza niż w Polsce. Dzieje się tak za sprawą dobrze rozwiniętej sieci kolejowej, która łączy szybkimi liniami największe miasta. Jest tak, także za sprawą rozwiniętego kapitalizmu i popularności usług takich jak taxi, wypożyczalnie samochodów.

Auto od szwajcarskiego lekarza

Szwajcaria słynie z doskonałej, prywatnej służby zdrowia. Stąd wiele osób wyobraża sobie, że kupi idealny samochód, którym jeździł szwajcarski lekarz i dbał o niego jak o swoich bogatych pacjentów. Jest to możliwe. Jednak mało prawdopodobne. Szwajcarzy rzadko zmieniają samochody, szansa więc na zakup od nich auta jest więc niewielka. Zakup auta zadbanego, niewymagającego wkładu zaraz po zakupie, za niewielkie pieniądze, w tym kraju jest mało prawdopodobny. Auta w dobrym stanie technicznym, bezwypadkowe są tam w cenie. Bo naprawy są drogie.

Auto ze Szwajcarii, kupić czy nie?

W Szwajcarii jest sporo dobrych aut używanych, które po niewielkich stłuczkach (np. uszkodzony bok pojazdu, słupek nie ruszony; uszkodzony przód pojazdu, nieruszone podłożnice), czy w momencie, gdy właściciel musi wykonać gruntowne naprawy (np. wymiana filtra cząstek stałych, koła dwumasowego wraz ze sprzęgłem, remont automatycznej/zautomatyzowanej dwusprzęgłowej skrzyni biegów DSG/S-tronic).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 1 =