Naprawa zawieszenie pneumatycznego

Zepsute zawieszenie pneumatyczne w samochodzie używanym działa na kupującego samochód wybitnie odstraszająco. Zawieszenie tego typu uchodzi za kapryśne i drogie w naprawie.

Kupujący używany samochód z reguły boją się zawieszeń pneumatycznych. Szczególnie jeśli mamy na myśli popularne auta kilkunastoletnie. W takim przypadku najlepiej by kupujący w ogóle nie zauważył, że pojazd posiada takie zawieszenie gdyż dla bardzo małej ilości kupujących będzie ono stanowiło zaletę.

Koszt naprawy zawieszenia pneumatycznego

Zawieszenie pneumatyczne uchodzi za kosztowne w naprawie. Nie jest jednak aż tak drogie by nie rozważyć samochodu z uszkodzonym zawieszeniem pneumatycznym jeśli jest sporo tańszy. Najczęściej ulegającym uszkodzeniu elementem tego typu zawieszeń są miechy pneumatyczne. Wtedy naprawa zawieszenie pneumatycznego polega na wymianie tego elementu. Jeśli naprawdę mamy przysłowiowego węża w kieszeni możemy zdecydować się na zakup używanego elementu. Wymiana miecha pneumatycznego zazwyczaj nie jest operacją skomplikowaną. Innym rozwiązaniem jest zakup zamiennika za około tysiąc złotych.

Kiedy naprawa zawieszenia pneumatycznego jest naprawdę kosztowna?

Z dużymi kosztami musimy się liczyć jeśli uszkodzeniu ulegnie miech tzw. aktywnego zawieszenia pneumatycznego. Tego typu element, zawierający również elektronicznie sterowany amortyzator, może kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 7 =